Participants

Bill Abrams (Longwood U)
Andrea Appel (Northeastern U)
Sanghoon Baek (U Ottawa)
Irfan Bagci (U California-Riverside)
Constance Baltera (UVa)
Huanchen Bao (UVa)
Christopher Bendel (U Wisconsin-Stout)
Matthew Bennett (UC-Riverside)
Brian Boe (U Georgia)
Christopher Bowman (Cambridge U)
Emily Braley (UNC-Chapel Hill)
Kathryn Brenneman (NC State)
Michel Broué (U Paris)
Jonathan Brown (U Birmingham)
Jon Carlson (U Georgia)
Kei Yuen Chan (U Utah)
Xueqing Chen (U Wisconsin-Whitewater)
Shun-Jen Cheng (Academia Sinica)
Sean Clark (UVa)
Michael Collins (Oxford U)
Craig Dodge (SUNY-Buffalo)
Stephen Doty (Loyola U-Chicago)
Christopher Drupieski (U Georgia)
Jie Du (U New South Wales)
Charles Dunkl (UVa)
Jonathan Dunbar (NC State)
Houssein El Turkey (U Oklahoma)
Benjamin Elias (Columbia U)
Alexander Ellis (Columbia U)
Ana Evans (UVa)
Daniel Fleisher (NC State)
Paul Fong (U Illinois-Chicago)
Andrew Francis (U Western Sydney)
Darrin Frey (Cedarville U)
Daniel Frohardt (Wayne State U)
Betty Fyn-Sydney (U Birmingham)
Michael Geline (Northern Illinois U)
Adam Glesser (Suffolk U)
Robert Griess (U Michigan)
Robert Guralnick (U Southern California)
Pamela Harris (U Wisconsin-Milwaukee)
David Hemmer (U Buffalo)
Patricia Hersh (NC State)
David Hill (Stanford U)
Terrell Hodge (Western Michigan U)
Matthew Hogancamp (UVa)
John Hutchens (NC State)
Naihuan Jing (NC State)
Garrett Johnson (UC-Santa Barbara)
Lenny Jones (Shippensburg U)
Paramasamy Karruppuchamy (U Toledo)
Slava Krushkal (UVa)
Burkhard Kuelshammer (U Jena)
Jonathan Kujawa (U Oklahoma)
Shrawan Kumar (UNC-Chapel Hill)
Weiping Li (Walsh U)
Yiqiang Li (Virginia Tech)
Zongzhu Lin (NSF & Kansas State)
George Lusztig (MIT)
Justin Lynd (Ohio State U)
Carl Mautner (Harvard U)
Hayk Melikyan (NCCU)
Kailash Misra (NC State)
Guediri Mohammed (King Saud U)
Daniel Nakano (U Georgia)
Nham Ngo (U Georgia)
Brian Parshall (UVa)
Yung-Ning Peng (UVa)
You Qi (Columbia U)
Laura Rider (LSU)
Tiago Rodrigues Macedo (U Georgia)
Raphael Rouquier (Oxford/UCLA)
Amber Russell (LSU)
Joshua Schwartz (UVa)
Leonard Scott (UVa)
Ronald Solomon (Ohio State U)
Bhama Srinivasan (U Illinois-Chicago)
James Stark (U Washington)
David Stewart (New College-Oxford)
Nicholas Teff (U Iowa)
Akaki Tikaradze (U Toledo)
Lisa Townsley (U Georgia)
Wuttisak Trongsiriwat (MIT)
Salam Turki (U Oklahoma)
Jinkui Wan (Beijing Institute of Technology)
Jian-Pan Wang (East China Normal U)
Weiqiang Wang (UVa)
Harold Ward (UVa)
Peter Webb (U Minnesota)
Benjamin Webster (U Oregon)
Matthew Welz (U Vermont)
Markus-Ludwig Wermer (U Giessen)
Benjamin Wyser (U Georgia)





math-SLconf @ virginia.edu
Kerchof Hall, P. O. Box 400137, Charlottesville, VA 22904-4137
Phone: 434-924-4919; FAX: 434-982-3084